Zabiegi terapii manualnej wsparciem w walce z bólami głowy

admin Blog

Napięciowe bóle głowy to samoistne bóle o charakterze tępym, uciskowym, o natężeniu niewielkim, przez co nie utrudniają codziennej aktywności, ale ją uprzykrzają, a z czasem prowadzą do zmęczenia, nerwowości czy obniżenia nastroju. Bóle mogą być kilkuminutowe lub trwają kilka dni. Związane są z napięciem emocjonalnym, stresem, przewlekłym zmęczeniem, bezsennością czy długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji np. w pracy.

Bóle głowy mogą pojawić się wtórnie, jako skutek problemów z kręgosłupem, nieprawidłowego napięcia więzadeł w miednicy, dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych czy zaburzeń hormonalnych.

Migrenowe bóle głowy to silne napadowe bóle o nieznanej często etiologii, które uniemożliwiają codzienną aktywność (pracę, aktywność fizyczną, odpoczynek). Często występuje ból zagałkowy, zaburzenia widzenia, nadwrażliwość na bodźce (światło, dźwięk), nudności czy wymioty.

Niezależnie od przyczyny i rodzaju bólu głowy zabiegi terapii manualnej, będące połączeniem m. in. technik masażu, neuromobilizacji i technik powięziowych umożliwiają często całkowite pozbycie się dolegliwości bólowych i poprawiają jakość życia.