Badania diagnostyczne USG marcin

W ARKMEDIC wykonujemy pełen zakres badań diagnostycznych. Dzięki temu zapewniamy kompleksową diagnozę i leczenie w jednym miejscu.

Ultrasonografia, USG – obrazowanie i badanie tkanek w medycynie z zastosowaniem ultradźwięków. Badanie USG jest nieinwazyjną metodą diagnostyki obrazowej, pokazuje przekrój badanego obiektu z duża dokładnością. Umożliwia wykrywanie w narządach nawet bardzo małych zmian (od 0,1 mm).

USG Doppler

Jest to badanie naczyń krwionośnych. USG Doppler pozwala na ocenę prędkości oraz kierunku przepływu krwi w naczyniach. Jest ono głównie używane w dziedzinie angiografii oraz neurologii.

Przygotowanie do badania USG narządu rodnego - przez brzuch

Do prawidłowego wykonania badania USG narządu rodnego przez powłoki brzuszne, konieczne jest maksymalne wypełnienie pęcherza. Ponad godzinę przed terminem badania należy wypić 1 – 1,5 litra niegazowanej wody i do czasu badania wstrzymać się z oddawaniem moczu. W dniu badania proszę stosować dietę lekkostrawną - nie spożywać wzdymających posiłków; nie przyjmować żadnych gazowanych płynów.

Przygotowanie do badania USG narządu rodnego - przez odbyt / pochwę

Na badanie USG proszę zgłosić się z pustym pęcherzem moczowym. W dniu badania proszę stosować dietę lekkostrawną – nie spożywać wzdymających posiłków; nie przyjmować żadnych gazowanych płynów.

Badania diagnostyczne USG Warszawa - Specjaliści w ARKMEDIC

Lek. Agnieszka Wąsowska

Grafik przyjęć:
Poniedziałek 8:30-13:00
lub środa 8:30-12:30

Umów się

Zobacz więcej

Dr n. med. Tadeusz Podsiadłowski

Grafik przyjęć:
Piątek 13:00-19:00
Ew. czwartek lub sobota 10:00-14:00

Umów się

Zobacz więcej

Lek. Marta Hajbos

Grafik przyjęć:
Środa 15:00-19:00

Umów się

Zobacz więcej