Witaminoterapia marcin

By cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, skorzystaj z terapii witaminowej, którą oferujemy Ci w ARKMEDIC.

Witaminoterapia, czyli profilaktyka i leczenie chorób poprzez dostarczanie odpowiednich dla organizmu człowieka witamin. Często stoimy przed wyborem, jakie witaminy wybrać i w jakiej formie (doustnej, domięśniowej lub dożylnej) je przyjmować, chcąc szybko i skutecznie pomóc sobie. Należy jednak pamiętać, iż zarówno nadmiar witamin, jak i ich niedobór jest niekorzystny dla zdrowia.

Witaminy z grupy B i witamina C – związki chemiczne niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu człowieka – są wspólnym mianownikiem „wspierania” układu nerwowego. W większości przypadków niedobór jednej z nich wiąże się z niedoborem drugiej. Niestety, nie potrafimy magazynować ich w organizmie na dłużej, zaś same witaminy nie mogą uczestniczyć w procesach metabolicznych bez elektrolitów (np. magnez, wapń, żelazo, potas, sód).

Witamina B1 (tiamina)

Bierze udział w oddychaniu komórkowym. Jej niedobór prowadzi do uszkodzenia osłonek mielinowych neuronów, co powoduje występowanie polineuropatii, uszkodzenia mięśni oraz zaburzeń psychicznych. Co ważne, procesy przemiany węglowodanów są zależne od tiaminy.

Witamina B6 (pirydoksyna)

Bierze udział przemianach aminokwasów, uczestniczy w procesie tworzenia się krwinek, usprawnia odżywienie układu nerwowego przez dostarczenie glukozy i wchłanianie magnezu.

Jej niedobór powoduje skurcze mięśni, lęki, rozdrażnienia lub uczucie przewlekłego zmęczenia a nawet napady drgawkowe,.

Witamina B12 (cyanokobalamina)

Niezbędna do wytwarzania kwasów nukleinowych i krwinek czerwonych. Niedobór przyspiesza rozwój miażdżycy oraz powoduje trwałe niszczenie osłonek mielinowych, co prowadzi do ciężkiego uszkodzenia układu nerwowego typu ataksji lub otępienia.

Witamina C (kwas askorbinowy) - musi być dostarczana zewnątrz

Jako silny antyoksydant chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, nadtlenków lipidowych. Jest niezbędna w produkcji kolagenu (m.in. w ścianach naczyń włosowatych). Chroni przed chorobami nowotworowymi. Wspomaga przyswajanie żelaza, magnezu. Jest niezbędna w biosyntezie katecholamin, steroidów, metabolizmie kwasu foliowego i tyrozyny.

Potas

Jest głównym kationem przestrzeni wewnątrzkomórkowej. Patologiczne zmiany osoczowego stężenia potasu prowadzą do zagrażających życiu zaburzeń pracy serca a w rezultacie - całego procesu krążenia krwi.

Sód

Jest głównym kationem przestrzeni zewnątrzkomórkowej. Utrzymuje stałą osmolalność osocza (pragnienie, nerkowe wydalanie wody). Odgrywa ważną rolę w regulacji pobudzenia współczulnego (m.in. odruchy z receptorów na rozciąganie zlokalizowanych w wielkich naczyniach żylnych oraz przedsionkach serca). Niedobór sodu prowadzi do zaburzeń świadomości z następowym uszkodzeniem mózgu.

Magnez i wapń

Odgrywają główną role w kurczliwości mięśni. Przy wzroście stężenie wapnia, jony wapnia wiążą się z kompleksem troponina-tropomiozyna, odsłaniając miejsca aktywne na aktynie. W wyniku tego aktyna aktywuje ATP-azę miozyny. Energia jest uzyskiwana z hydrolizy ATP (w tym biorą udział jony Mg+). Gdy stężenie wapnia w cytoplazmie spadnie, mięsień przestaje się kurczyć.

Wskazania do witaminoterapii a choroby układu nerwowego:

 • neuropatie
 • neuralgie
 • ataksja tylnopowróżkowa
 • zaburzenia świadomości
 • otępienie
 • urazy głowy
 • padaczka i napady drgawkowe
 • tężyczka

Celowość witaminoterapii oraz droga podawania witamin dla każdego powinna być dobrana indywidualnie po zebraniu wywiadu, przeprowadzeniu badania przedmiotowego z oceną stanu neurologicznego oraz analizie aktualnych badań laboratoryjnych i pracownianych.

Kroplówki witaminowe to suplementy diety podawane dożylnie. Ich zadaniem jest uzupełnienie organizmu w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy i minerały.

TERAPIA WITAMINOWA

Prowadzona jest pod nadzorem wyspecjalizowanej kadry medycznej. Dzięki temu masz gwarancję doboru odpowiedniej suplementacji zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem.

 • Zadzwoń do nas – umów się na pierwszą wizytę w ARKMEDIC.
 • Wykonamy Ci szereg badań laboratoryjnych w celu określenia stanu zdrowia oraz określenia niedoborów w organizmie.
 • Skonsultuje Cię lekarz i dobierze terapię witaminową odpowiednią do Twoich potrzeb.
 • Rozpoczniesz terapię witaminową pod okiem wyspecjalizowanego zespołu medycznego ARKMEDIC.

TERAPIA DETOKS

W celu poprawy kondycji zdrowotnej. W szybkim czasie z organizmu zostaną usunięte szkodliwe substancje, co znacznie poprawi jakość życia.

TERAPIA SPORT & FIT

W celu znaczącego polepszenia wydolności fizycznej i istotnego przyśpieszenia regeneracji po-treningowej.

TERAPIA DIETA

W celu zwiększenia skuteczności diety poprzez zapewnienie odpowiednich wartości odżywczych organizmowi.

TERAPIA PIĘKNO

W celu poprawy kondycji skóry, włosów i paznokci.

TERAPIA REGENERACJA

W celu wsparcia organizmu w okresie przewlekłego zmęczenia i osłabienia oraz stanach obniżonego nastroju. Zastrzyk energii, poprawiający odporność.

 Wybierając pakiet oszczędzasz 81 zł.

Morfologia z rozmazem autom. 18 zł
Żelazo 15 zł
Ferrytyna 38 zł
Witamina B12 30 zł
Kwas foliowy 30 zł
Witamina D3 65 zł
Magnez 15 zł
Potas 15 zł
Sód 15 zł
Wapń 10 zł

251 zł

W placówce ARKMEDIC witaminoterapią zajmuje się:

dr Anna Nowak-Dement

Grafik przyjęć:
Poniedziałek 16:00-20:00
Czwartek 16:00-20:00

Zobacz więcej