Volumetria – Kwas hialuronowy marcin

Wolumetria - lifting oraz modelowanie owalu twarzy

Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy brody, w wyniku czego można skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy i nadać jej młodszy, naturalny wygląd. Wolumetria to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Kwas hialuronowy pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki.

Iniekcja kwasu odbywa się za pomocą igły lub kaniuli. Sama substancja jest dużo gęstsza od typowych wypełniaczy i bardzo plastyczna. Metoda jest praktycznie bezbolesna, odczuwalne jest tylko „lekkie rozpieranie tkanek podskórnych” na które stosuje się lidokainę. Zabieg trwa ok. 20 minut efekty są natychmiastowe i długotrwałe.- do 12-18 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia.

Efekty zabiegu:

 • poprawa owalu twarzy
 • wypełnienie zapadniętych policzków
 • uwydatnienie kości policzkowych
 • wypełnienie „doliny łez”
 • uwydatnienie kości żuchwy
 • likwidacja zmarszczek
 • poprawa jędrności skóry
 • nawilżenie skóry

Kwas Hialuronowy

Kwas Hialuronowy (HA) jest substancją znajdującą się w naszym organizmie, która zanika wraz z wiekiem. Uzupełnienie jego niedoboru poprzez wprowadzenie kwasu przy pomocy igły w dany obszar ciała jest prawie bezbolesne. Lekarz stosuje znieczulenie miejscowe w postaci kremu Emla i dokonuje punktowych nakłuć cienką i krótką igłą.

Wyróżniamy dwa typy kwasu hialuronowego: usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy usieciowany, jest przede wszystkim substancją wypełniającą. Przy jego pomocy modelujemy m.in. kości policzkowe, usta oraz bruzdę nosowo-wargową. Efekty utrzymują się od 6 do 18 miesięcy.

Kwas hialuronowy nieusieciowany odpowiada za prawidłową gospodarkę wodną naszej skóry. Przywraca skórze sprężystość, jędrność, nawilża ją. Zmarszczki wyraźnie spłycają się.

Zabieg w formie punktowych nakłuć, także jest prawie bezbolesny. Miejscowo stosowany jest krem znieczulający Emla przed zabiegiem.

Wskazania:

 • Zmarszczki
 • Bruzdy
 • Opadnięte kąciki ust

Bruzdy nosowo-wargowe

Bruzdy nosowo-wargowe są to zmarszczki, biegnąca od linii nosa do kącików ust. Po 25 roku życia bruzdy pogłębiają się, nadając twarzy smutny wyraz. Przyczyną powstających bruzd nosowo – wargowych jest postępujący proces starzenia się skóry, a wraz z nim utrata wody.

Mocno widoczne linie można skutecznie zwalczyć zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg można wykonać na wiele sposobów, najczęściej jednak stosuje się wypełniacz jakim jest kwas hialuronowy. Posiada on właściwości stymulujące do produkcji kolagenu a także zdolność do wiązania wody przez co doskonale wpływa na poziom nawilżenia skóry. Dzięki iniekcji z kwasem hialuronowym możemy uzupełnić jego braki i cieszyć się naturalnym młodym wyglądem.

Zabieg polega na wstrzyknięciu w wybrane obszary skóry kwasu wzdłuż linii bruzd, ilość kwasu jest uzależniona od głębokości bruzdy. Po zakończeniu preparat zostaje odpowiednio ułożony a miejsce wstrzyknięcia delikatnie rozmasowane. Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie przy użyciu kremu Emla, także zabieg przebiega bezboleśnie.

Efekty utrzymują się do około roku. Po upływie tego czasu, zabieg można powtórzyć.

Wskazania:

 • Zabieg zalecany jest zarówno kobietom jak i mężczyznom, którym zarysowują się bruzdy nosowo-wargowe.