Umów się na wizytę do specjalisty w ARKMEDIC
Lek. Maciej Ledóchowski
Chirurg ogólny, chirurg onkologiczny.
Ukończyłem Akademię Medyczna w Warszawie w 2004 roku. Od początku swojej drogi zawodowej jestem związany z Oddziałem Chirurgii Ogólnej w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. W 2012 roku uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej a w 2017 r. w dziedzinie chirurgii onkologicznej. Interesują mnie zabiegi małoinwazyjne(np. laparoskopia).
Mam kilkunastoletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu takich chorób jak:
- kamica pęcherzyka żółciowego,
- polipy pęcherzyka żółciowego,
- przepukliny powłok brzusznych (pachwinowe, pępkowa, pooperacyjne);
- nowotwory żołądka, jelita cienkiego i grubego, odbytnicy;
- choroby tarczycy,
- zmiany skórne oraz tłuszczaki, kaszaki.
Lek. Maciej Ledóchowski - Grafik przyjęć - Chirurg Warszawa
Wtorek | 15:30–18:00 |
Chirurg Warszawa - zabiegi ambulatoryjne i konsultacje
W naszej przychodni przyjmuje lek. Maciej Ledóchowski - doświadczony chirurg ogólny oraz chirurg onkologiczny. Specjalizuje się w leczeniu operacyjnym narządów jamy brzusznej, urazach kończyn oraz chorobach skóry. Podczas pierwszej wizyty przeprowadza dokładny wywiad medyczny, niekiedy wizytą u internisty - lekarza rodzinnego, zbierając informacje o dotychczasowych chorobach oraz dolegliwościach.
Kiedy warto umówić się na wizytę do chirurga w Warszawie?
- gdy zauważymy niepokojące zmiany na skórze
- gdy chcemy usunąć znamię lub guzek
- w celach profilaktycznych, aby uzyskać opinię na temat możliwości leczenia operacyjnego zmiany
- uraz tkanek;
- zszycie rany;
- usunięcie znamienia na skórze;
- usunięcia ciała obcego tkwiącego, np. w skórze;
- usunięcie zmiany lub guzka;
- przeprowadzenie konsultacji przed operacją;
- profilaktycznie, aby wypowiedział się na temat możliwości leczenia operacyjnego zmiany znajdującej się na skórze lub w ciele.
Podczas konsultacji chirurgicznej warto zabrać ze sobą całą dokumentację medyczną oraz wyniki badań, takich jak aktualne badania krwi, zdjęcia RTG, wyniki tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego. Pomaga to lekarzowi w ustaleniu właściwego planu leczenia.
W przychodni Arkmedic wykonujemy szereg zabiegów chirurgicznych. Nasz specjalista, chirurg Warszawa wykonuje:
- Wycięcie zmian skórnych - m.in. znamion barwnikowych (pieprzyków). Procedura rozpoczyna się od badania dermatoskopowego, które pozwala ocenić charakter zmiany. Po podaniu znieczulenia miejscowego chirurg wycina znamię z marginesem zdrowej skóry. Materiał jest następnie przekazywany do badania histopatologicznego, którego wynik dostępny jest po 14-28 dniach.
- Usuwanie zmian tkanki podskórnej - takich jak kaszaki (torbiele zastoinowe gruczołu łojowego) oraz tłuszczaki. Kaszaki najczęściej pojawiają się na twarzy, skórze głowy lub karku, zwłaszcza u młodych osób w okresie dojrzewania. Tłuszczaki z kolei to miękkie, przesuwalne zmiany występujące najczęściej u osób po 40. roku życia.
- Nacięcie i drenaż ropni - zabieg wykonywany po podaniu znieczulenia miejscowego, polegający na nacięciu skóry i tkanki podskórnej, co umożliwia wypływ ropy. W przypadku głębokiej jamy po ropniu, chirurg może założyć sączek.
- Usunięcie wrastającego paznokcia - problem dotyczący najczęściej dużego palca stopy. Zabieg polega na wycięciu za pomocą skalpela wrastającej części płytki paznokcia wraz z częścią macierzy paznokcia.
- Usunięcie ciał obcych z powłok skórnych - procedura poprzedzona jest lokalizacją ciała obcego w tkance podskórnej oraz oceną jego struktury, wielkości i głębokości.
Koszt konsultacji chirurgicznej w naszej przychodni podany jest w cenniku. Za zabiegi chirurgiczne pobierana jest dopłata do konsultacji, której wysokość zależy od rodzaju i zakresu zabiegu.
Chirurgia ogólna zajmuje się leczeniem operacyjnym narządów rozmieszczonych w niemal wszystkich rejonach ciała. Chirurg ogólny w diagnostyce i leczeniu koncentruje się głównie na chorobach przewodu pokarmowego i narządów jamy brzusznej, urazach kończyn oraz chorobach skóry.
Chirurg Warszawa - przebieg wizyty:
Podczas wizyty lekarz chirurg zbiera szczegółowy wywiad od pacjenta. Zostaniesz zapytany o przebyte choroby. Pamiętaj o zabraniu ze sobą istotnej, dotychczasowej dokumentacji medycznej oraz wyników badań (aktualne badania krwi, zdjęcia rentgenowskie, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). Przygotuj także listę wszystkich stosowanych aktualnie leków.
Ważnym elementem wywiadu są pytania dotyczące okoliczności występowania niepokojących objawów, ich częstotliwości, czasu trwania oraz nasilenia.
Następnie chirurg przeprowadza badanie lekarskie.
Po badaniu nasz lekarz chirurg ustala dalszy plan postępowania diagnostycznego i leczniczego. W zależności od choroby i jej przebiegu zostaje dobrana odpowiednia metoda leczenia. Otrzymasz także odpowiednie zalecenia lekarskie. W przypadku dalszej diagnostyki otrzymasz skierowanie na badania, konsultacje lub hospitalizacje. Lekarz ma możliwość wystawienia zwolnienie lekarskiego.
Jakie badania może zlecić lekarz chirurg Warszawa?
- RTG;
- USG;
- Gastroskopia;
- Kolonoskopia;
- Badania krwi.