Gumkowanie Hemoroidów – Leczenie metodą Barrona marcin

Zabieg polega na założeniu obrączki gumowej na splot hemoroidalny. Gumka odcina dopływ krwi, który ulega martwicy i odpada po kilku dniach.

Przebieg pierwszej wizyty i badania

Na pierwszej wizycie lekarz przeprowadza wywiad oraz badanie odbytu, co pozwala na postawienie właściwej diagnozy. Następnie pacjent jest poinformowany o wielkości schorzenia, tj. o liczbie guzków. Najczęściej są to 3-4 hemoroidy. Lekarz indywidualnie ustala z pacjentem najbardziej dogodny termin do wykonania zabiegów. Jeśli na tym etapie nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania pierwszego zabiegu usuwania hemoroidów, to można do niego przystąpić na tej samej wizycie. Kolejne wizyty oddzielone są 4-tygodniowym odstępem czasu.

Jeśli lekarz nie stwierdzi stanu zapalnego, oraz innych przeciwwskazań to już na pierwszej wizycie może wykonać pierwszy zabieg usuwania hemoroidów. Zabieg, podczas którego stosuje się znieczulenie miejscowe (żel) trwa ok. 10 min. Na kolejnych wizytach pacjent płaci jedynie za zabiegi. Kolejne usuwanie hemoroidów, powtarza się w odstępie ok 4 tygodni.

Zarówno badanie, jak i zabieg nie są bolesne, pacjent nie wymaga hospitalizacji, ale może odczuwać pewien dyskomfort. Po zabiegu gumkowania hemoroidów pacjent może normalnie funkcjonować.

Zalecenia po zabiegach

Każdorazowo lekarz ustala z pacjentem indywidualne wskazania i najlepszy czas do wykonania zabiegów. Rzadko występują powikłania po leczeniu hemoroidów. Najczęściej występuje naturalny dyskomfort, na który zaleca się stosowanie środków przeciwbólowych.

Przeciwwskazania

Istnieją przeciwwskazania co do przeprowadzania zabiegów kobietom w ciąży i w okresie karmienia.