Rehabilitacja manualna marcin

ARKMEDIC spełnia najwyższe, obecnie stosowane standardy w rehabilitacji. Prowadzimy rehabilitację w schorzeniach narządu ruchu zarówno o charakterze przewlekłym i przeciążeniowym, jak i w stanach pooperacyjnych i pourazowych. Nasz wykwalifikowany zespół terapeutów dysponuje najwyższym poziomem wiedzy oraz umiejętnościami popartymi licznymi certyfikatami. Zrobimy wszystko, aby w przyjaznej i ciepłej atmosferze pomóc Ci w szybszym powrocie do zdrowia. Posłużymy radą, pomocą i troskliwą opieką w trakcie konsultacji i zabiegów. Rehabilitacja jest procesem kompleksowym, który realizowany profesjonalnie prowadzi do odzyskania w możliwym zakresie utraconej sprawności oraz komfortu życia.

Jesteśmy jedną z nielicznych placówek w Warszawie, gdzie podczas rehabilitacji, nigdy nie doświadczysz skracania czasowego zabiegów.

TERAPIA MANUALNA

Zabiegi terapii manualnej są nowoczesnym sposobem leczenia, opartym o poznane mechanizmy fizjologiczne, zasady biomechaniki oraz szeroką wiedzę medyczną. Zdaniem fizjoterapeutów ARKMEDIC terapia manualna jest aktualnie najbardziej efektywną metodą rehabilitacji. Polega na ucisku odpowiednich punktów na ciele, w celu przywrócenia równowagi mięśniowej.

Składa się z diagnostyki oraz terapii. W ramach diagnostyki wykonywane są badania ogólne, badania manualne i testy ruchowe, natomiast w ramach terapii stosowana jest szeroka gama technik manipulacji, kompresji, mobilizacji, trakcji, terapii tkanek miękkich i terapii nerwowo-mięśniowych.

Terapia manualna stosowana jest przy bólach kręgosłupa, uszkodzeniach stawów i tkanek miękkich, złamaniach, zwichnięciach, wadach postawy, stanach napięcia mięśni, nerwobólach, a także w leczeniu pooperacyjnym czy po urazach sportowych.

INSTRUKTAŻ ĆWICZEŃ DO SAMODZIELNEGO WYKONANIA

Wykonywany jest głównie u pacjentów, którzy chodzili wcześniej na terapię do naszego osteopaty lub fizjoterapeuty, są wyleczeni i dostają zalecenia do wykonywania samodzielnie, aby podtrzymać/ wzmocnić efekty przeprowadzonej terapii. Jest możliwy również u pacjentów, u których rehabilitacja i leczenie może być prowadzone za pomocą ćwiczeń, które pacjent może wykonać samodzielnie w warunkach domowych. Stosowany jest również u pacjentów, którzy intensywnie ćwiczą lub uprawiają różne sporty w celu zapobiegania kontuzjom i urazom sportowym.

Instruktaż trwa 40 minut, podczas których fizjoterapeuta/osteopata pokazuje pacjentowi ćwiczenia, koryguje ewentualne błędy. Najlepiej, jeśli jest wykonywany stacjonarnie, ale jest również możliwość wykonania go online. Najlepiej byłoby również, jeśli byłby wykonywany po wcześniejszej konsultacji z naszym fizjoterapeutą / osteopatą, ponieważ ma on wtedy możliwość oceny czy dana dolegliwość może być leczona tylko ćwiczeniami, czy jest konieczne zastosowanie innych technik fizjoterapii.

Plan ćwiczeń układany jest indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od dolegliwości, poziomu aktywności pacjenta, stopnia zaawansowania, okresu rehabilitacji itd.

Rehabilitacja manualna Warszawa - Specjaliści w ARKMEDIC

mgr Adam Wojda

Grafik przyjęć:
Poniedziałek 15:00-19:00

Umów się

Zobacz więcej

mgr Agata Kiryluk-Gibuła

Grafik przyjęć:
Piątek: 8:00-13:00 lub 15:00-20:00
Sobota 8:00-14:00

Umów się

Zobacz więcej

mgr Karol Babalski

Grafik przyjęć:
Wtorek 14:00-20:00
Czwartek 14:00-20:00
Sobota (raz w miesiącu) 9:00-14:00

Umów się

Zobacz więcej

mgr Marcelina Rezler

Grafik przyjęć:
Czwartek 8:00–16:00
Sobota 8:00–15:00

Umów się

Zobacz więcej