Akupresura marcin

Akupresura, jest alternatywną metodą leczenia wywodzącą się z medycyny chińskiej. Jej działanie opiera się na teorii, że wszystkie narządy ludzkiego organizmu stanowią jedność, nie pracują osobno, a nieprawidłowe działanie jednego organu może zaburzyć funkcjonowanie pozostałych. W naszym ciele występuje szereg punktów, które odpowiadają konkretnym narządom wewnętrznym, a których terapia pozwala odblokować przepływ energii do poszczególnych narządów i wspomóc ich funkcjonowanie, a także usunąć ból. W akupresurze oddziałuje się na organizm poprzez uciskanie, głaskanie, opukiwanie.

Pozytywne działanie akupresury można odnotować w szczególności w łagodzeniu bólu różnego pochodzenia, jak również w przypadku leczenia chorób przewlekłych takich jak: migreny, alergie, astma, depresja, choroby układu krążenia, układu pokarmowego, neurohormonalnego.

Przeciwwskazaniami do stosowania tej metody są przede wszystkim problemy skórne tj. grzybice, rany oraz ciąża, ostre infekcje, nowotwory, stan po zawale serca i zakrzepica tętnicy wieńcowej.