Operacja stulejki marcin

Stulejka jest wadą anatomiczną, dotyka około 10% mężczyzn. Polega na zwężeniu ujścia napletka, przez co uniemożliwia (stulejka całkowita) lub utrudnia (stulejka częściowa) odprowadzenie napletka poza żołądź prącia. Za stulejkę uznaje się również taki stan, gdzie napletek udaje się odprowadzić do rowka zażołędnego, ale w trakcie erekcji powoduje ból.

Jednym z częstych objawów jest ból oraz poczucie dokuczliwości ze strony układu moczowego. Schorzenie może być efektem nabytym oraz wrodzonym.

Kiedy wykonuje się zabieg usunięcia Stulejki?

Wykonuje się u mężczyzn, którzy ze względu na nadmiar napletka mają problemy:
  • z satysfakcją seksualną (ból podczas stosunku),
  • trudności lub brak możliwości odprowadzenia napletka,
  • często występujące u nich nawracające infekcje żołędzi prącia,
  • problemy z oddawaniem moczu.

Aby uporać się z tym schorzeniem natychmiast trzeba zgłosić się do lekarza urologa, który dokładnie wytłumaczy proces leczenia oraz zabiegu. Nieleczone schorzenie prowadzi do powikłań. Stulejka powiększa się, prowadzi do coraz większego dyskomfortu. Sam zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym.

STULEJKA ZABIEG: Leczenie stulejki, które zwykle polega na usunięciu zwężonej części napletka i wytworzeniu szerokiego, dobrze odprowadzalnego napletka tak, aby żołądź prącia była odsłanialna.

Czasami jeden zabieg nie przynosi oczekiwanych efektów, w takiej sytuacji zalecany jest kolejny zabieg.

Po zabiegu pacjent ma założony opatrunek, który należy zmieniać co dobę.

Najczęstsze powikłania po zabiegu to kilkudniowy ból, w okolicy rany. Należy szczególnie zwracać uwagę na przemywanie okolic intymnych, noszenie luźnych ubrań, w tym bielizny. Zminimalizować wysiłek fizyczny do minimum oraz ograniczyć stosunki seksualne przez kilka tygodni.

Zalecana farmakoterapia po zabiegu to dobrane środki przeciwbólowe.

Sam okres gojenia się rany oraz ustąpienia powikłań to 14 dni. Po tym czasie należy zgłosić się na wizytę kontrolną u lekarza w celu oceny gojenia się rany.

W Arkmedic zabiegi wykonują urolodzy z wieloletnim doświadczeniem operacyjnym.

W celu umówienia się na zabieg prosimy o kontakt z rejestracją Arkmedic.

Operacja stulejki - Specjaliści w ARKMEDIC